Zahrady

Přejete si mít krásnou a kvetoucí zahradu? Dopřejte jí automatické zavlažování. Díky zavlažovacím systémům můžete mít i vy vlastní zavlažování zahrady

foto zavlažováníCo je automatická závlaha:
Automatický závlahový systém se v současné době již stává samozřejmou součástí většiny okrasných zahrad a trávníků. Zahradu jako místo pro zábavu a odpočinek si bez stále zeleného a svěžího trávníku nelze představit. Stejně tak jako trávník bez vody. Celý systém s výsuvnými postřikovači, potrubím a elektroinstalaci je trvale pod zemí, takže odpadá roztahování hadic. Prostřednictvím řídící jednotky se systém spouští po jednotlivých okruzích a v nastavených časových intervalech tak, aby ideálně zavlažil Vaši zahradu. V případě dostatečných přírodních srážek je systém opatřen srážkovým čidlem, které závlahu přeruší a spustí až po snížení vlhkosti v půdě. Sytém lze instalovat jak do zahrady právě vznikající, tak již do vzrostlé se založeným trávníkem.

foto zavlažování​​Zdroj vody:
Zdroje vody jsou prakticky dva. Vodovodní řád nebo studna. V případě použití vodovodního řádu je nutno podotknout, že vytvořit kvalitní automatickou závlahu s 1/2" kohoutku na fasádě domu je téměř nemožné. Při použití tohoto zdroje je nutno mít odbočku vody hned za vodoměrem v dimenzi 1", aby byly eliminovány ztráty tlaku v potrubí. Jesti máme možnost požít vodu ze studny, pak musíme počítat s vhodným čerpadlem. Odběry vody pro závlahový systém se na zahradách pohybují 30l/min a výše. Pokud to studna nedovoluje, je třeba instalovat akumulační nádrž. Tato varianta je poměrně častá u vrtaných studní.

Spotřeba vody:
V našich klimatických podmínkách se podle propustnosti půdy doporučuje denní dávka na travnaté plochy 3-5 l/m2 vody. Zalívacích dnů je mezi 30 - 60 v roce. Z těchto údajů si lze vypočítat přibližnou spotřebu vody Vaší zahrady, tedy i finanční zátěž při zálivce z vodovodu. U rodinného domu s trávníkem 600 m2 a cenou 45Kč za m3 se cena bez stočného pohybuje kolem cca 6500 Kč.

Cena:
Cena zavlažovacího systému je ovlivňována mnoha veličinami. Rozloha travnatých ploch, složitost tvarů, studna kopaná, vrtaná nebo vodovodní řád, tlak vodovodního řádu, náročnost zákazníka (dálkové ovládání apod.), instalace do založené zahrady nebo instalace před založením, atd. Nelze tedy obecně stanovit cenu za m2 travnaté plochy. Avšak z dlouholeté zkušenosti můžeme říci, že u řadového domu je cena cca 50 tis. Kč. U domu rodinného
50 - 90 tis. s pozemkem včetně zastavěné plochy 1000 m2. Pokud budete mít zájem o konkrétnější informace ohledně ceny Vaší závlahy, neváhejte nás kontaktovat.

Závěr:
Žádáte-li kvalitu, obraťte se na profesionály. Jsme autorizovanou firmou s bohatými zkušenostmi. Poradíme Vám s výběrem komponentů, provedeme bezplatný návrh a zajistíme šetrnou a efektivní instalaci.

foto zavlažování​​